לפני הכל ברצוני להודות על קיומו של הקורס. היה מהנה ומאשיר. הנושא של המחול הפוליטי פתח בי ערוץ לחיפוש של נושאים חדשים ומרתקים.
אני רוצה לשתף אותכם, בלי הקשר הישיר למערך השיעור , בעבודה אהישיות של תלמידת כיתה י'. עהבודה נוצרה במסגרת שיעורי הקומפוזיה. נושא של היצירות "אני העצמי".( שאר העבוד נמצאות על הקונן אחר ולצערי אין באיפשרותי לצרף אותן).
העבודות משקפות באופן ישיר את הנושאים שעלו בהמלך הקורס.
שם היצירה NAWRAS (מערבית שחף)
כוריאוגרפיה: שחף ניסים
תבנית למערך שיעור
נושא השיעור
|
זהות עצמית מתוך
חיפוש של האני העצמי דרך החיבורים לשורשים
|
|
נכתב ע"י
|
ילנה אברמוביץ
|
|
קהל היעד
|
כיתה י'
|
|
משך
השיעור
|
מהלך של שני שיערים
של שעה ועשרים
|
|
סוג
הטקסט שעליו מתבסס השיעור (מדרש, אגדה (מיתולוגיה), הלכה, משנה, סוגיה תלמודית, שו"ת
וכיוב').
|
https://www.youtube.com/watch?v=6P1GT0I8cX
דוב ותפטר (יא סלימה) - דודו טסה והכוויתים -
נינט טייב
רעיון עם מרק מרשל
רעיון עם אורלי פורטל
קטעים נבחרים מתוך ספר: סיפורה של להקה מעט
גילה טולידאנו
|
|
מטרות השיעור
|
התלמיד
יכיר...
יציג...
ינתח...
וכו'
|
1.
התלמידות יכירו את המושג- זהות
2. התלמידות
יחקרו את השורשים התרבותיים שלהן, ארץ מוצא, מאכלים תרבותיים, אומנות, פולקלור,
מנהגים וכו'
3. התלמידות
הרכיבו והציגו ת.ז. דיגיטאלית בנושא זהות וחיבור האישי לתרבות המוצא.
4. התלמידות
הרחיבו את הידע שלהם עם העבודה הדיגיטאלית וידו לנצל אותה לצורך הלימוד.
|
רצף לימודי
|
ידע
קודם נדרש
|
הכירות עם
כלי דיגיטאלי Smore
הכירות עם
כלי דיגיטאלי Blendspace
|
נושא השיעור
הבא
|
מיזוג בין
התרבויות- מערב פוגש את המזרח
|
|
מהלך השיעור
|
פתיחה
(כ-
10% מהשיעור)
|
אני המזרחית / עדי קיסר
אֲנִי הַמִּזְרָחִית
שֶׁאַתֶּם לֹא מַכִּירִים
אֲנִי הַמִּזְרָחִית
שֶׁאַתֶּם לֹא מַזְכִּירִים
שֶׁיּוֹדַעַת לְדַקְלֵם
אֶת כָּל הַשִּׁירִים
שֶׁל זֹהַר אַרְגּוֹב
וְקוֹרֵאת אַלְבֶּר קָאמִי
וְבּוּלְגָּקוֹב
מְעַרְבֶּבֶת הַכֹּל לְאַט לְאַט
עַל אֵשׁ קְטַנָּה
חָלָב וּבָשָׂר
שָׁחֹר וְלָבָן
הָאֵדִים מַרְעִילִים
אֶת הַשָּׁמַיִם כָּחֹל לָבָן
שֶׁלָּכֶם.
קראית השיר מעט עדי קיסר שיח בנוגע לשירה. עדי קיסר היא
חלק מתוך הקבוצה "ערס פואטיקה".
השם "ערס פואטיקה" מעיד על השינוי
המרכזי שהסצינה הזאת מביאה אל השירה הישראלית: הבלטת התרבות המזרחית מבלי
להתנצל, מבלי להסתיר או לטשטש, מבלי לנסות להתאים אותה לקודים של התרבות המערבית
ומבלי לחכות לאישורים של החברה ושל ההגמוניה הספרותית.
אני פוגשת את
אמירתם של הקבוצה ממקום האישי, אני אומנם לא שייכת לעדה המזרחית, אך יחד עם זאת
לא מאט פעמים הרגתי לא בנוח עם המוצא שלי, אני רוצה להתגאות בשורשים שלי וברצוני
להביא את התלמידות להערכה העצמית.
|
גוף
(כ-
80% מהשיעור)
|
צפיה ברעיון עם אורלי פורטל וברק מרשל, קריאה מתוך הספר של גילה טולידאנו
(עם' 25-26) דיון כיתתי, העלת מחשבות שעולות מתוך הרעיונות והטקס.
|
|
סיכום
(כ-
10% מהשיעור)
|
המשימה הדיגיטאלית: תלמידות יקבלו משימה להרכיב ת.ז. דיגיטאלית שתתבצע בשני
כלים הדיגיטאלים: Smore ו Blendspace על כל תלמידה לערוך ת.ז שתכלול חומרים
טקסטואלים וויזואלים הקשורים למקור המוצא שלה. על כל תלמידה בפרק האחרון של
המשימה לכתוב, להציג, ליצור את היתייחסות האישית שלה כלפי הנושא, כיצד כל אחת
מהן היתה מציגה את החיבור האישי שלה לתרות המוצא שלה?
|
|
הערכה/יישום/עיבוד
של הלמידה
הציעו
דרך שבאמצעותה ייבדק הלומד על מידת ההבנה של החומר הנלמד
|
בשיעור השני התלמידות יציגו את התוצרים שלהן מול הכיתה.
|
|
עזרי הוראה דיגיטליים
|
Youtube, smoer, blendspace- כלים הדיגיטאלים
|
|
שילוב עזרי ההוראה הדיגיטליים ותרומתם לתכני ומטרות השיעור
|
Youtube, smoer, blendspace- כלים הדיגיטאלים
|
|
תוצרי
הלמידה
של הלומדים
|
יצירת פליים ב
Smore
יצירת תצוגה וירטואלית בעזרת blendspace
|
|
ציינו
את הספרות המקצועית בה נעזרתם לצורך בניית מערך השיעור
|
סיפורה של להקה, גילה טולידאנו, הוצאת ספרים רסלינג, 2005
רעיון עם אורלי פורטל
רעיון עם ברק מרשל
|
אין תגובות:
הוסף רשומת תגובה