נושא השיעור
|
מחול פוליטי
|
|
נכתב ע"י
|
שירה מרטין
|
|
קהל היעד
|
תלמידי תיכון מגמות כיתות יא- יב
|
|
משך
השיעור
|
שעה וחצי- עד שלוש
שעות
|
|
סוג
הטקסט שעליו מתבסס השיעור (מדרש, אגדה (מיתולוגיה), הלכה, משנה, סוגיה תלמודית, שו"ת
וכיוב').
|
מאמר: הצביעות
נמשכת: מחאה פוליטית במחול/ הניה רוטנברג. יצירות שונות מיוטיוב
|
|
מטרות השיעור
|
התלמיד
יכיר...
יציג...
ינתח...
וכו'
|
התלמיד יכיר
את את המושג מחול פוליטי, מה הוא בעצם אומר, כולל או לא כולל. התלמיד יכיר
יצירות שניתן להגדיר אותם תחת הנושא מחול פוליטי וינתח אותם. התלמיד ייעזר במאמר
להרחבת ההבנה של הנושא.
|
רצף לימודי
|
ידע
קודם נדרש
|
ידע בסיסי
במחול וביצירות מחול, יכולת לנתח יצירות מחול ברמה.
|
נושא השיעור
הבא
|
||
מהלך השיעור
|
פתיחה
(כ-
50% מהשיעור)
|
צפיה ביצירה "השולחן
הירוק". לאחר הצפיה ניתן ליצור דיון קטן על הרשמים מהיצירה. אחר כך נקרא
מהמאמר של הניה רוטנברג (לא צריך הכל, חלקים נבחרים) כדי לקבל יותר מושג על
היצירה. ניתן לקרוא את המאמר בזוגות או בכיתה יחד עם ליווי חוזר של היצירה
והעמקת הדיון על מה הוא מחול פוליטי בכלל וביצירה הספציפית הזו.
|
גוף
(כ-
50% מהשיעור)
|
הבנות יעזרו בכלי riddle דרכו יצפו בקטעים מיצירות שונות ויענו על שאלות מנחות המתאימות
לכל יצירה בנפרד. דוגמא שיצרתי ליצירה Revelation: http://www.riddle.com/a/63627
דוגמאות ליצירות נוספות שיצפו בהן הבנות ויענו על שאלות: אוהבים ערבים/הלל
קוגן, אחד מי יודע/אוהד נהרין. ניתן לעשות חלק זה בזוגות או בקבוצות קטנות.
|
|
סיכום
(כ-
10% מהשיעור)
|
סיכום קצר של היצירות שראינו בחלק השני של השיעור שיעשה על ידי הבנות
|
|
הערכה/יישום/עיבוד
של הלמידה
הציעו
דרך שבאמצעותה ייבדק הלומד על מידת ההבנה של החומר הנלמד
|
מענה על השאלות של כל יצירה שמציגים ושליחת התשובות דרך riddle מחייבת את התלמיד להיות בעינינים ולהוכיח הבנה מסוימת של הנושא. התשובות
הן תשובות פתוחות כפתח למקום לדיון
|
|
עזרי הוראה דיגיטליים
|
Riddle – מענה על שאלונים על
יצירות שונות.
יוטיוב
|
|
שילוב עזרי ההוראה הדיגיטליים ותרומתם לתכני ומטרות השיעור
|
יוטיוב הוא כל הכרחי פה, בלעדיו היה קשה לצפות ביצרות ולנתחם. כמו כן יצירת
סקרנות ועניין, משאיר את הבנות מרוכזות ליותר זמן.
|
|
תוצרי
הלמידה
של הלומדים
|
הלומדים יחשפו ליצירות שונות בעלות קשר לאמירה פוליטית כזו או או אחרת.
התלמידים יחשפו לעוד פאן בהבעה דרך מחול.
|
|
ציינו
את הספרות המקצועית בה נעזרתם לצורך בניית מערך השיעור
|
יום ראשון, 1 במאי 2016
מערך- מחול פוליטי/ שירה מרטין
תוויות:
מחול פוליטי,
שירה מרטין
הירשם ל-
תגובות לפרסום (Atom)
אין תגובות:
הוסף רשומת תגובה