יום ראשון, 1 במאי 2016

עבודת סיכום- פולקלור ושילובו במחול העכשווי

שלום לכולן,
מצרפת את משימת הסיכום.

http://www.myhistro.com/show-story/286719

נושא השיעור

פולקלור ושילובו במחול העכשווי
נכתב ע"י
שיר ביבר ששו
קהל היעד
כיתות יא, עולות מאתיופיה
משך השיעור
90 דקות
סוג הטקסט שעליו מתבסס השיעור (מדרש, אגדה (מיתולוגיה), הלכה, משנה, סוגיה תלמודית, שו"ת וכיוב').
חומרים/ ראיונות שהועברו בקורס



מטרות השיעור

התלמיד יכיר...
יציג...
ינתח...
וכו'
  • התלמידה תכיר סגונות שונים של מחול אתני
  • התלמידה תלמד על יוצרים שונים שהשתמשו במחול האתני כדי לדעת ליצור בעצמן
  • התלמידה תלמד להעזר בתרבותה כדאי לפתח שפה תנועתית משלה
  • התלמידה תציג מחקר על אחד מיוצרי המחול האתני


רצף לימודי


ידע קודם נדרש
  • רקע כללי על מחול אתני
  • הכרת הכלים הדיגטלים (myhistro, מאגר מחוללי משחקים וכו)


נושא השיעור הבא

  • הצגת תוצרים של התלמידות בקבוצות. לאחר המחקר כול זוג תלמידות יציגו את היוצר אותו הם חקרו וישלבו בהסבר כלי דיגטלי


מהלך השיעור


פתיחה
(כ- 10% מהשיעור)


  • הנחיית צפייה- הסרטון יהווה הדרכה לתלמידות לחקור את היוצר שהן בחרו (שימו לב על מה דיברה היוצרת- ביוגרפיה, רקע כללי מקצועי, התרבות מהבית והשפעתו על היצירה)


גוף
(כ- 80% מהשיעור)
  • צפייה בראיון עם הכוריאוגרפית אורלי פורטל

סיכום
(כ- 10% מהשיעור)

  • הנחיות למשימה בזוגות/ שלישיות- כול קבוצה נדרשת לבחור יוצר מתוך רשימה, לחקור עליו ולהציג את דרך העבודה שלו ,תוך דגש על שילוב המחול האתני בצירותיו.

הערכה/יישום/עיבוד של הלמידה
הציעו דרך שבאמצעותה ייבדק הלומד על מידת ההבנה של החומר הנלמד


  • התלמידה תדרש להציג את ה"מחקר" על יוצר אותו היא בחרה

עזרי הוראה דיגיטליים

Youtube,myhistro, מאגר מחוללי משחקים
שילוב עזרי ההוראה הדיגיטליים ותרומתם לתכני ומטרות השיעור
הלמידה העצמית של התלמידות תתבצע בדרך חוויתית. וכמו כן הצגת החומרים תועבר בצורה נגישה יותר לשאר התלמידות

תוצרי הלמידה של הלומדים
משחק או תצוגה של החומר המסוכם על יוצר אותו הן חקרו.

ציינו את הספרות המקצועית בה נעזרתם לצורך בניית מערך השיעור

נעזרתי בראיונות השונים שצפינו בקורס


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה